Novinka

Cyklický time management priniesol nové vhľady do podnikania žien

14. 11. 2016

V poradí už šieste raňajky pre začínajúce podnikateľky od Slovenskej sporiteľne sa viedli v čisto ženskom duchu. Lektorka Dana-Sofie Šlancarová kládla dôraz na ženskosť a fázy, ktoré ženy sprevádzajú po celý život a ako ich môžu využiť v podnikaní naplno.

Účastníčky raňajok sa dozvedeli, že ženské fungovanie nie je lineárne, ale je cyklické, a že sa im pravidelne opakujú v rámci mesiaca 4 fázy (optimálne doby), počas ktorých majú niektoré schopnosti zosilnené.

„Naša spoločnosť je veľmi mužsky orientovaná a zameraná na výkon a neustály rast. Týmto spôsobom my ženy ale nefungujeme. Nám sa striedajú fázy, v ktorých sa nám objavujú rôzne zosilnené schopnosti, ktoré nám umožňujú byť neuveriteľne efektívne a kreatívne – pokiaľ o nich samozrejme vieme a správne ich uchopíme,“ priblížila lektorka Šlancarová začínajúcim podnikateľkám.

Dana-Sofie v skratke a interaktívne účastníčky predstavila všetky štyri fázy:

◾v dynamickej fáze, ktorá prichádza po menštruácií, sme skvelé na začatie nových projektov, máme veľa energie, cítime sa sebavedomé, sme plné elánu a motivácie, premýšľame rýchlo a racionálne

◾v ovulačnej fáze, ktorá nasleduje potom, sme naopak veľmi zamerané na ľudí, na starostlivosť a na komunikáciu, sme krásne a sexy

◾v predmenštruačnej fáze, ktorú mnoho žien nemá rado, sme neuveriteľne kreatívne a taktiež máme množstvo skvelých nápadov – a najviac je to čas, kedy chceme veci dokončovať a kedy nám funguje najviac štruktúra a systém

◾v menštruačnej fáze zase vidíme priamo do vecí, chápeme ich podstatu, máme vhľady – a je to taká fáza, kedy by sme mali odpočívať, aby sme si dobili svoje vnútorné energetické baterky a mali dosť síl na nasledujúci mesiac


Keď vieme, aké schopnosti sa nám kedy otvárajú, všetko sa nám darí omnoho lepšie, rýchlejšie a hlavne viac nás to baví … a účastníčky s Dana-Sofie len súhlasili.


Cyklický time management prináša celkom nový pohľad na ženskú efektivitu


Čo prináša ženám rešpektovanie ich cyklu a cyklického time managementu:
◾objavenie nových schopností
◾lepšia schopnosť plánovania
◾viac energie vo všetkých obdobiach mesiaca
◾zvýšenú produktivitu a kreativitu
◾lepšiu spoluprácu vo svojom tíme
◾ľahšie dokončovanie úloh
◾viac vnútornej pohody
◾zlepšenie komunikácie s okolím
◾a mnoho ďalších výhod


Prečo je dôležité komunikovať o týchto veciach i v zamestnaní: 
◾aj vaše kolegyne prežívajú cyklus a výkyvy energie – pomôže im vedieť, že je to normálne
◾keď vaši kolegovia pochopia, čo sa vo vás deje, budú vám lepšie rozumieť a môžu vám vyjsť v ústrety
◾všetci pochopia, v čom sa skrýva skutočná ženská efektivita – v práci v súlade s cyklom


Mgr. Dana-Sofie Šlancarová je zakladateľka projektu Cyklická žena® a Cesty vášne, lektorka cyklických a snových kurzov, autorka knihy Balijský deníky 7 návykov efektívnej Cyklickej ženy. Spolu so svojím manželom Erikom Hutterom napísala knihu – Návod na ženy.

Miluje cyklickosť a vedomý život – to znamená, že tak žije a zároveň tieto princípy posúva ďalej. Vo firmách vzdeláva cyklický time management, koučuje a konzultuje, a taktiež organizuje „cyklické večierky“, čo sú populárne večerné workshopy určené pre ženy a mužov, ktorý odpovedajú na všetky otázky ohľadom toho, čo „kedy chceli vedieť o ženskom cykle, ale báli sa opýtať“.

S raňajkami pokračujeme aj v nasledujúcich  týždňoch v Bratislave a Trnave. Témou napríklad bude nákupná cesta klienta či  finančné zdravie začínajúcich podnikateľov. Vybrané účastníčky budú môcť získať príležitosť stať sa jednou z troch výherkýň, s ktorými bude v spolupráci s internetovým portálom StartItUp natočený vlog o ich podnikaní. Viac o súťaži sa dozviete na www.slsp.sk/podnikavezeny (prihlasovanie bolo uzavreté 30. septembra 2016).

Podujatie organizuje Slovenská sporiteľná v rámci Programu pre začínajúcich podnikateľov. Podporuje prostredníctvom neho ľudí, ktorí chcú rozbehnúť vlastné podnikanie. Okrem riešenia financovania umožňuje záujemcom získať kontakty na potenciálnych partnerov a rady od skúsenejších.

Fotogalériu z podujatia a reakcie účastníčok nájdete TU.


Ďakujeme.

Náš špecialista sa s vami čoskoro skontaktuje.

Odkiaľ ste sa dozvedeli o programe pre začínajúcich podnikateľov?

späť

Začínate podnikať alebo rozširujete svoje podnikanie?

Môžeme finančne podporiť váš podnikateľský nápad.
Vyplňte kontaktný formulár a skontaktujeme sa s vami.
00 421

Adresa trvalého pobytu

  • Bratislavský kraj
  • Trnavský kraj
  • Trenčiansky kraj
  • Nitriansky kraj
  • Žilinský kraj
  • Banskobystrický kraj
  • Prešovský kraj
  • Košický kraj

Odhadnite, koľko financií budete potrebovať financií na svoj podnikateľský zámer (v EUR):

späť